logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 23.01.2022 13:20:58  hodin


Právě jste na:  Domů > V Příbrami a Sedlčanech vyjelo 8 nových nízkopodlažních autobusů

V Příbrami a Sedlčanech vyjelo 8 nových nízkopodlažních autobusů

10.duben 2015

Tisková zpráva příjemce dotace z ROP SČ na téma jejich ukončeného projektu ekobusů.

V Příbrami a Sedlčanech vyjelo 8 nových nízkopodlažních autobusů, jsou nejekologičtější v regionu

 

Osm nových nízkopodlažních autobusů, které splňují nejpřísnější emisní limity EURO 6, vyjelo dnes do plného provozu v Příbrami. Zajistí spojení na regionálních linkách především v okolí Sedlčan, Příbrami, Březnice, Rožmitálu pod Třemšínem a Dobříše. Autobusy stály bezmála 32 milionů korun, ze 40 % je financovala Evropská unie. Nově je tak 28 % všech autobusů Arrivy na regionálních linkách Příbramska už nízkopodlažních.


Nové autobusy potkají cestujících na linkách z Příbrami do Sedlčan, Březnice, Dobříše a dalších míst v regionu. Za rok najezdí každý z nich kolem 30.000 km. „Jsou to autobusy s nejekologičtějšími motory, jaké je dnes možné koupit, mají dokonce lepší emise, než autobusy na plyn,“ říká jednatel Arrivy Praha Petr Čihák. „Na celém Příbramsku máme 115 autobusů, 28 % z nich je už dnes uzpůsobených pro vozíčkáře a maminky s kočárky. Vozíčkářů tu jezdí sice minimum, ale maminek a kočárků vozíme hodně.“


Vozový park omládl

Díky novým autobusům vozový park Arrivy v Příbrami a Sedlčanech omládl o tři roky, průměrné stáří zdejších autobusů je aktuálně jen 6,63 roku. Dva z těchto osmi autobusů budou vyjíždět každý den z garáží v Příbrami, zbylých šest z garáží v Sedlčanech. „Cestující se mohli s novými autobusy postupně setkávat už od konce března. Nasazovali jsme je postupně do provozu, jak jsme je dostávali od výrobce. Teď je flotila kompletní a všech 8 vozů je v provozu,“ doplnil Čihák.

Autobusy jsou od českého výrobce SOR Libchavy, který vyhrál na jejich dodávku výběrové řízení. Měří 10,5 metru, mají 35 míst k sezení, dvoje dveře a spotřebu nafty kolem xx l/100km. Stojících cestujících se do autobusu vejde 40. Další technické detaily a plánek rozmístění sedadel najdete na stránkách výrobce.


Dotace z EU

„S pořízením autobusů nám pomohla finančně Evropská unie, která na ně poskytla dotaci 12,8 milionu korun,“ doplnil Petr Čihák s tím, že autobusy byly spolufinancovány z prostředků Regionálního operačního programu Střední Čechy v rámci projektu Ekologické a bezbariérové autobusy pro Středočeský kraj.

Cílem Evropské Unie je podporovat ekologickou a bezbariérovou dopravu ve všech členských státech, proto přispěla i na příbramské a sedlčanské autobusy. Splňují důležitou kombinaci moderních vozidel, která jsou ekologická a pomohou v cestování lidem se sníženou schopností orientace a pohybu. Nesmíme na ně zapomínat,doplnil Václav Chytil, ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy.

 

Kontakt pro novináře:


Ondřej Kubala

Ewing Public Relations

Jankovcova 1603/47a, 170 00 Praha 7
M: +420 602 604 086

E: zc.rpgniwe@alabuk , www.ewingpr.czO skupině Arriva

Arriva v České republice provozuje téměř 2000 autobusů a 5 vlaků a zaměstnává přes 3000 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá Arriva vedoucí postavení. Ročně přepraví 100 milionů cestujících.

Arriva v Česká republice je součásti skupiny Arriva, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 55 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 12    
Rozpočtové opatření č. 11    
Rozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png