logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 23.01.2022 13:08:14  hodin


Právě jste na:  Domů > Pavilon N v Kolíně je otevřen

Pavilon N v Kolíně je otevřen

31.květen 2012

30.5.2012 byl slavnostně ukončen projekt - Rekonstrukce a modernizace objektu SO 04 - pavilon N - v Oblastní nemocnici Kolín, a.s., nem. SČK.

   Krásné májové počasí přálo společenské události, která se včera dopoledne odehrávala v kolínské nemocnici v pavilonu N.
Zaměstnanci, vedení nemocnice a různí významní hosté se shromáždili před elegantním podiem a očekávali příjezd Ing.Zuzany Moravčíkové, prof.Zdeňka Seidla CSc. a JUDr.Karla Molnára - krajských zastupitelů.
   Ředitel nemocnice MUDr.Petr Chudomel a starosta města Kolína Mgr.et Bc. Vít Rakušan po přivítání hostů zahájili slavnostní akt projevy v nichž podtrhli význam nemocnice pro občany města a okolí. Ředitel shrnul vývoj nemocnice a vyjádřil spokojenost s její současnou tváří, která se už v mnoha ohledech postavila na evropskou úroveň. Stále obohacují nemocnici o nové prvky - například o ty "industriálního rázu", jako jsou přechody mezi budovami. Starosta zmínil, že se již pracuje i na dalším kroku ve zlepšování situace - budováním nezbytného parkoviště v přilehlém okolí, které má být hotové do konce tohoto roku.
   Zuzana Moravčíková zavzpomínala na svůj vlastní pobyt v této nemocnici. Popřála všem, kdo budou pavilon využívat, zdraví a také spokojenost s novým zařízením. Ing.Arch.Leo Provaz, který se zasloužil o architektonické řešení projektu, pohovořil o pocitu, který se zmocní každého, kdo vidí svůj projekt zhmotněný. To co existovalo dříve třeba na 2D a 3D obrázcích, nyní vidí před sebou.
   Po projevech a potlesku následovalo přestřižení dlouhé bílé stuhy a přípitek. Pak se všichni odebrali na prohlídku prostor pavilonu, kde užasli nad barevným řešením, supermoderní technikou a praktickým uspořádáním prostor, které se logicky řešily podle potřeb zdravotnického "know-how". 
   Pořízením nových technologií a rekonstrukcí bude zajištěna komplexní centrální zdravotnická péče a zdravotnické legislativní požadavky. Zvýší se kvalitativní i kvantitativní úroveň provozu s meřitelnými výstupy (počet ošetřených pacientů, počty operací apod.). Původní zdravotnická technologie začínala být zastaralá a objekt se nacházel v nevyhovujícím stavu. Zdravotní péči je tu potřeba zajistit pro 250 000 obyvatel ve spádové oblasti ONK.

  Realizací projektu byly zajištěny evropské standardy, dostupnost, lůžková, ambulantní a specializovaná péče ve zdravotnického zařízení oblastního typu.


Zleva: ředitel nemocnice MUDr.Chudomel, JUDr.Karel Molnár, zastupující středočeská hejtmanka Ing. Zuzana Moravčíková, starosta Kolína Mgr.et Bc. Vít Rakušan, prof.Zdeněk Seidl CSc.
Ing. Zuzana Moravčíková, zastupující středočeská hejtmankaČíslo projektu: CZ.1.15/3.2.00/33.00691
Prioritní osa: 3 - Integrovaný rozvoj území

K.F.


Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 12    
Rozpočtové opatření č. 11    
Rozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png