logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 27.11.2021 11:48:44  hodin


Právě jste na:  Domů > Muzeum knihařství v Rožďalovicích se opět těší na své návštěvníky

Muzeum knihařství v Rožďalovicích se opět těší na své návštěvníky

29.září 2015

Zde můžete číst tiskovou zprávu muzea:

Slavnostním otevřením Muzea klasického knihařství v Rožďalovicích dne 19.9.2015 bylo završeno úsilí o zajištění důstojných prostor pro jeho expozici. Návštěvníci tak mají ojedinělou možnost prohlídky nejen knihařských strojů a nástrojů, ale i krásných vazeb uměleckého knihaře Jendy Rajmana a výtvarných děl umělců, pro které pracoval. Oprava historického domu na hlavní rožďalovické ulici, ve kterém Jenda Rajman prožil většinu svého života, je spolufinancována Regionálním operačním programem Střední Čechy do výše téměř 5 mil. Kč. Partnery projektu „Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích“ jsou Město Rožďalovice, Zlatý pruh Polabí, o.p.s. a Labská stezka o.s. a Klub českých turistů Středočeská oblast.

Za Nadační fond Jendy Rajmana jako nositele projektu uvítal přítomné Ing. Pavel Hančar, který připomenul některé komplikace při rekonstrukci památkově chráněné budovy, z nichž nejzajímavější byl objev původní výmalby místností z 30. let minulého století ve stylu art-deco. Vzácní hosté – Ing. Tomáš Oliva, první náměstek ředitele ÚRR SČ a místostarosta města Jaroslav Taraba – krátce poděkovali realizátorům a popřáli muzeu úspěch při udržitelnosti projektu, a pak již mohli přestřihnout pásku u vstupu do expozice. Prohlídce ještě předcházela krátká hudební a obrazová připomínka dvou z mnoha uměleckých přátel Jendy Rajmana – malíře Karla Vika a dramatika Jaroslava Kvapila, autora libreta k opeře Rusalka.


Kromě stálé expozice byla otevřena i výstava věnovaná 100. výročí otevření italské fronty první světové války SOČSKÁ FRONTA 1915 – 1917. Je sestavena z fotografií pořízených přímo Jendou Rajmanem v době, kdy sloužil ve vojenském lazaretu na této bojové linii. Muzeum zve návštěvníky po celý rok nejen na stálou expozici knižní vazby, ale i na další plánované výstavy a workshopy.


RNDr. Eugenie Hančarová
Nadační fond Jendy Rajmana, Rožďalovice
tel. 602 236 749


Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nabídka nepotřebného majetku říjen 2021    
Zápis ze 4. jednání VRR SČ dne 05.10.2021    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png