logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 23.01.2022 12:58:40  hodin


Právě jste na:  Domů > Ve Zruči nad Sázavou otevřeli Spolkový dům

Ve Zruči nad Sázavou otevřeli Spolkový dům

17.květen 2012

   Spolky, kluby, kroužky, oddíly a sdružení se mají ve Zruči kde scházet a to nejen díky dotaci z ROP SČ, ale hlavně díky iniciativě zručského zastupitelstva, které oživilo cennou budovu školy a vtisklo jí nový účel. Včera v dopoledních hodinách uvítal starosta Mgr.Martin Hujer s místostarostkou JUDr. Alenou Hajskou významné hosty z řad starostů (starosta Kutné Hory Ivo Šanc, starosta Čáslavi Jaromír Strnad) a poslanců, aby společně přestřihli pásku před hlavním vchodem do nového - Spolkového domu.
Tato již historicky cenná budova, která sloužila dříve i například jako učiliště pro Sázavan /obuv/, byla citlivě zrekonstruována a konečně se dočkala svého otevření pro veřejnost.  

Stříhání pásky se ujali - z leva na obrázku:
starosta Martin Hujer, zastupitelka Věra Kovářová, poslankyně Helena Lanšádlová, poslanec Milan Urban, za zhotovitele Martin Beran, Luboš Dolák za stavební dozor, místostarostka Alena Hajská.Dům je obohacen o bezbariérový přístup, výtah a mnoho dalšího vybavení. Spolky si zde mohou pronajmout prostory ke své klubové činnosti. Klub seniorů, fotoklub, místní muzikanti - dechovka, kroužek karate, včelaři a další, mají místnosti jako ušité na míru. Kuchyňka pro seniory, fotokomora pro fotografy, pulty na noty v odhlučněné prostoře pro dechovku, zasedací místnost, tělocvična, velká veřejná knihovna pro všechny věkové kategorie vybavená počítači a interaktivní tabulí pro děti. Pan starosta Hujer pohovořil v každé prostoře o její historii, využití a tak nastínil nejen celkovou koncepci budovy, ale dozvěděli jsme se také o detailech - např. domácích telefonech, nebo elektroměrech, které zde má každý nájemce pro měření individuální spotřeby proudu. Zvolili při stavbě kvalitní materiály, například dřevěná eurookna namísto plastových.
Zručský Spolkový dům je příkladnou realizací s citlivým přístupem k hodnotám, které by neměly být zapomenuty.

Po slavnostní promluvě v tělocvičně, která posloužila jako společenský sál, předvedli své bojové umění dva členové karate kroužku. Ze Základní umělecké školy přišly zazpívat talentované zpěvačky Tereza Vilimovská (vlevo) a její spolužačka Karolína Tvrdíková.Fasáda Spolkového domu před otevřením :


Vedle místostarostky Zruče /vpravo/ naslouchá starosta Kutné Hory Ivo Šanc a starosta Čáslavi Jaromír Strnad  slavnostnímu projevu starosty M.Hujera :Název projektu: Rekonstrukce bývalé střední integrované školy na spolkový dům

Číslo : CZ.1.15/3.2.00/32.00605

Dotace z ROP SČ je Smlouvou plánována až do výše cca 17 mil.Kč a celkové náklady na projekt na 26.7 mil.Kč.

Příjemce dotace: Zruč nad Sázavou

Prioritní osa 3 – Integrovaný rozvoj území, Oblast podpory 3.2 – Rozvoj městSoubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 12    
Rozpočtové opatření č. 11    
Rozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png