logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 27.11.2021 13:01:10  hodin


Právě jste na:  Domů > Doubravčice mají z ROPu přístavbu školky a u ní novou komunikaci

Doubravčice mají z ROPu přístavbu školky a u ní novou komunikaci

27.březen 2015

Starosta Jaroslav Prkno dnes stříhal pásku hned u dvou projektů. U školky Doubravky a přilehlé komunikace.

"Během tří let se k nám nahlásilo k trvalému pobytu 400 lidí. K zápisu do školky pak místo dvaceti dětí přišlo třicet. Právě jsme dokončili přístavbu, ale školka by si zasloužila ještě další rozšíření." vysvětlil starosta naléhavost situace při návalu předškoláčků. Stále častěji se v podobné situací příměstské obce a města ocitají.
Dodal: "Stavíme po etapách, tak jak máme příležitost a finanční možnosti."


Na slavnostní otevření projektu, který bude spolufinancován z Regionálního operačního programu Střední Čechy až do výše 3,6 mil.Kč, se přijeli podívat hosté z daleka i blízka, například starosta Cerhenic Marek Semerád. Za ROP přijel na otevření ředitel Ing.Václav Chytil.

Miroslav Braňka z firmy MIBRA s.r.o, která stavební práce provedla, řekl "Byla to bezproblémová stavba, realizovaná v termínu. Zdivo je z keramických bloků, zateplení polystyrénem - jedná se o nízkoenergetickou stavbu, která má podlahové vytápění s tepelným čerpadlem."

Kdo navrhoval ty pěkné interiéry? Byla to paní ředitelka Jana Halaxová se svým týmem. Je nutné uznat, že školku v Doubravčicích pojali velmi esteticky a střízlivě, s důrazem na sjednocenou barevnost. Starší část školky je v oranžovém tónu a novou přístavbu rozehráli do svěží zelené.
S výběrem barvy třídy pomáhal pan architekt Kvasnička, který celou školku projektoval. Ředitelka školky uvedla, že velký dík patří firmě Truna za pomoc při vizualizaci jejich návrhu a za velmi užitečné rady. V interiérech doplňují výmalbu výtvarná díla dětí, která se mění na instalovaných sítích jak je potřeba.Jedna z věcí, která příchozí při pozorování chodu školky zaujme, je hezká výchovná koncepce na principu učení hrou a prostřednictvím zážitku. Když kupříkladu v MŠ "probírají" téma hudba - hraje, zpívá a žije notami celá budova a dokonce rodiče se mohou přijít pochlubit svým hudebním nástrojem a dětem ho ukázat.


Druhý projekt, který se dnes otevřel je místní komunikace vystavěná s dotací z ROP SČ ve výši 3,5 mil.kč. Frima SILMEX s.r.o. jí stavěla víceméně jako novou. Milan Štěrba, ředitel firmy byl rád, že realizace proběhla bez problémů. Řekl: "Stavba silnice probíhala v součinnosti se stavbou školky a patří poděkování občanům z okolí, že měli pro nás pochopení a žádné kolize nenastaly."

Doubravčice ještě čekají úpravy zahrady, pro které také žádají o dotaci. Patří jim blahopřání k úspěšnému projektu a hodně úspěchů pro další rozvoj obce.


Text a foto: Klára Fronková


Z leva stříhá: ředitel ROP SČ Václav Chytil, místostarostka K.Žákovcová, starosta Cerhenic PhDr. Bc. Marek Semerád, MBA, ředitelka školky Doubravčice Jana Halaxová, zástupce firmy MIBRA s.r.o. Miroslav Braňka a úplně vpravo starosta obce Doubravčice Jaroslav Prkno.Druhé stříhání proběhlo před školkou na nové komunikaci.

Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nabídka nepotřebného majetku říjen 2021    
Zápis ze 4. jednání VRR SČ dne 05.10.2021    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png