logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 27.11.2021 11:53:35  hodin


Právě jste na:  Domů > V Jílovém u Prahy byly dokončeny důležité opravy místních komunikací.

V Jílovém u Prahy byly dokončeny důležité opravy místních komunikací.

30.červen 2015

Tisková zpráva města Jílové u Prahy:
V úterý 9.6.2015 se slavnostně otevíraly nově zrekonstruované ulice. Akce „Jílové u Prahy – severozápadní část – rekonstrukce místních komunikací“ řešila celou jednu část města, konkrétně ulice Rudných dolů, Čihákova, Husova a Na Tobole.

Všechny zrekonstruované ulice jsou napojeny na krajské silnice II. třídy. Délka těchto zrekonstruovaných úseků přesáhla jeden kilometr a to včetně odvodňovacích prvků. Dále byly opraveny a vybudovány nové chodníky, vjezdy a místa na parkování. Došlo také k celkovému zlepšení dopravní i pěší obslužnosti mateřské školky, lékáren, obchodního domu, pošty, Církve československé husitské a provozoven živnostníků. Byl naplněn i druhý velmi významný cíl. Došlo k zajištění bezpečného a bezkonfliktního průjezdu hasičských vozů HZS Středočeského kraje. Požární stanice v Jílovém u Prahy zajišťuje požární ochranu pro cca čtyřicet pět tisíc obyvatel z 24 okolních obcí a trasa výjezdu hasičských vozidel prochází právě touto lokalitou.

Stavba byla zahájena 23. února 2015 a úplně dokončena byla 31. května 2015. Celkové náklady akce dosáhly 16 mil. Kč. Z toho 85 procent uznatelných nákladů pokryla dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy - Evropského fondu pro regionální rozvoj, a to ve výši cca 11,6 mil. Kč.


"Příprava projektu včetně žádosti o dotaci a výběr dodavatele trvala necelý rok." říká starostka Květa Halanová a dodává: „Těší mě, že jsme využili již druhou možnost čerpání dotace ROP na rekonstrukce našich ulic. Realizací tohoto projektu se nám podařilo opravit značnou část místních komunikací v severozápadní části města. Současně s touto naší akcí jsme se konečně dočkali i úplného zrekonstruování Pražské ulice, která je Středočeského kraje. I přes výrazné dopravní omezení v průběhu stavby pevně věřím, že to naši občané náležitě ocení.“


Kontakt pro další informace:
Jiří Zápal – technik majetkové správy, tel: 241 021 902, e-mail: zc.evolij@lapaz

Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nabídka nepotřebného majetku říjen 2021    
Zápis ze 4. jednání VRR SČ dne 05.10.2021    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png