logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 27.11.2021 13:44:56  hodin


Právě jste na:  Domů > Nemocnice v Benešově už má nový magnet

Nemocnice v Benešově už má nový magnet

23.září 2015

Dnes se slavnostně otevřelo pracoviště Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově u Prahy, kde byl zaveden přístroj magnetické rezonance.

Realizace projektu modernizace a zvýšení kvality nemocnice je ukončena. Dotace z ROP SČ má být až do výše 33 mil. Kč. Na dnešní otevření přijel hejtman Středočeského kraje Miloš Petera s dalšími významnými osobnostmi, aby společně přestříhli stuhu symbolicky zahajující provoz nového pracoviště. Byl přivítán ředitelem nemocnice Petrem Hostkem a primářkou nemocnice Lenkou Plškovou.
Výstavba prostor trvala tři měsíce a byla realizována firmou Sládek Group a.s. a přístroj zn. Toshiba dodal Audioscan. Jeho zástupce Otakar Pluhař zdůraznil, že výhodou přístroje je značná tichost ve srovnání se staršími typy, které při vyšetření vytvářely nepříjemný hluk.
Nemocnice je prý vyhlášená pro své kvality na poli ortopedie a gynekologie. Zdejší lékaři jsou zároveň i lékaři olympijských týmů, jak sdělil tiskový mluvčí nemocnice Petr Ballek. Slouží široké spádové oblasti pro 150 tis.obyvatel. Když se k tomu připočtou ještě chataři na Benešovsku, pak se oblast rozšíří na 250 tis. lidí.
Primářka Plšková je ráda, že pacienti už nebudou muset dojíždět za tímto typem vyšetření do vzdálených lokalit. Na magnetické rezonanci se denně vyšetří přibližně 8-10 pacientů.


Přístroj magnetické rezonance, typ Pianissimo, byl vybrán tak, aby splňoval nároky nemocnice a poskytnul komfort pacientům v rámci snížení hlučnosti při vyšetření. V pozadí je tapeta "Konopiště a okolí", která dodává místu pocit relaxace a odlehčení atmosféry.


Čekárna se rozvinula do oranžové, která se zelenou v dalších prvcích interiéru, tvoří moderní, osvědčenou designovou kombinaci.


Náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová /vlevo/, vyjádřila radost nad dokončeným projektem. Hejtman Petera (uprostřed) zdůraznil význam evropských dotací, které také pomáhají středočeským pacientům ke kvalitnější péči.


Ředitel nemocnice Petr Hostek (vlevo) vyzval přítomné hosty k přestřižení pásky. Vpravo: primářka Lenka Plšková.


Otakar Pluhař (uprostřed) stál s firmou Audioscan za dodávkou přístroje magnetické rezonance, která již začne sloužit pacietům.Text a foto: Klára Fronková, ROP SČ
Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nabídka nepotřebného majetku říjen 2021    
Zápis ze 4. jednání VRR SČ dne 05.10.2021    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png