logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 27.11.2021 13:53:09  hodin


Právě jste na:  Domů > Domov seniorů v Uhlířských Janovicích je otevřen

Domov seniorů v Uhlířských Janovicích je otevřen

24.srpen 2015

V pátek 21.8.2015 se v odpoledních hodinách za účasti premiéra Sobotky otevřel významný projekt v sociální oblasti podpořený Regionálním operačním programem Střední Čechy. Dům, který dlouho čekal na dostavbu, se jí dočkal, díky financím z evropských fondů a aktivnímu přístupu Středočeského kraje.

V janovickém domově seniorů bylo v pátek živo. Nejen, že se už z balkonů a teras usmívaly tváře jeho nových obyvatel, ale ředitelka Pivoňková se svým týmem organizovala společenskou událost - slavnost otevření za účasti zástupců vlády ČR, hejtmana Středočeského kraje a dalších významných hostů. Z úst předsedy vlády Bohuslava Sobotky zazněla slova chvály na aktivní a zodpovědný přístup Středočeského krajského úřadu, který se budovy nezbavil např. prodejem, ale dotáhl celou akci do konce a čerpal úspěšně dotace EU z ROP Střední Čechy. Populace stárne a investice do této oblasti jsou nezbytné a bude to i prioritou vlády na tuto oblast myslet. Premiér také ocenil středočeský ROP, který v porovnání s jinými operačními programy, uměl vyčerpat alokované prostředky.

Dotace z  ROP má být až do výše 87 mil. Kč na realizovanou dostavbu budovy a 46 mil. Kč na její vybavení. Tento projekt je důkazem dobrého nasměrování výzvy tak, aby efektivně pomohla v rozvoji území. Díky prostředkům z Evropské unie se několikanásobně zvýšila kapacita Domova "Na Terasách" Rataje nad Sázavou, která z původních 24 lůžek bude nabízet lůžek 154. Nový nábytek slouží pro kapacitu DS 60 lůžek a DZR 94 lůžek, což významně pomáhá při umístění klientů s Alzheimerovovou nemocí a demencí. Domov seniorů poskytuje celoroční ubytování, stravování v jídelnách na každém patře budovy, hygienu a nepřetržitou péči ošetřovatelského a zdravotního personálu.Stav před započetím dostavby v roce 2014.


zleva: předseda vlády Bohuslav Sobotka, Michaela Marksová - ministryně práce a sociálních věcí ČR, senátorka Emilie Třísková a hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nabídka nepotřebného majetku říjen 2021    
Zápis ze 4. jednání VRR SČ dne 05.10.2021    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png