Obecní dům v Petrovicích

22.červen 2015

Na jihu středních Čech leží malebná obec Petrovice. Před týdnem otevřel starosta Petr Štěpánek dokončený projekt přestavby objektu bývalé jídelny JZD na elegantní a moderní obecní dům - společenský sál.

Díky dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy ve výši přes 7 mil.Kč mohlo k modernizaci dojít. Právě to byla částka, která chyběla obci k zahájení stavby, jejímž úspěšným dokončením získali místní lidé kvalitní budovu pro konání společenských akcí, tanečních zábav, koncertů, setkávání spolků a pod. Za decentní fasádou najdeme velký sál, šatnu, výčep a v suterénu zázemí pro pořadatele a techniku budovy.

Bohatý program uplynulého pátku stále zní ve vzpomínkách účastníků akce, kterých bylo na třista. Na podiu se střídaly kapely a atmosféru dokreslovaly světelné efekty, které nabývaly na intenzitě s přibývajícím soumrakem. Živo bylo až téměř do rána, sál snad ani nešel spát. Od tohoto dne bude oblíben a užíván a to je ten nejlepší závěr pro investici z ROPu v rámci integrovaného rozvoje území.
Soubory ke stažení: