logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 27.11.2021 12:19:57  hodin


Právě jste na:  Domů > Dobré zprávy – co přineslo zasedání středočeského Výboru Regionální rady

Dobré zprávy – co přineslo zasedání středočeského Výboru Regionální rady

26.únor 2015

Výbor Regionální rady Střední Čechy se dnes ráno sešel na Krajském úřadě k dalšímu jednání. Letošní rok je rokem posledním faktické realizace ROP SČ, přesto bylo možné schválit vyhlášení výzvy 88A na regionální dopravní infrastrukturu, rekonstrukci silnic II. a III. tř. Výzva je vypsána pro Středočeský kraj nebo organizace jím zřízené.Jak vysvětluje ředitel Úřadu Regionální rady Václav Chytil: "Výzva v celkovém objemu 25 milionů Kč je vyhlášena díky úspoře prostředků v prioritní ose doprava. Jsem rád, že veškeré prostředky, které jsou v našem operačním programu k dispozici, budou využity pro rozvoj Středočeského kraje. Novou výzvou jsou podpořeny krajské komunikace, které stále volají po opravách“.

 

V Regionálním operačním programu Střední Čechy dlouhodobě dochází k velkým úsporám finančních prostředků při realizaci projektů. Významně se uspoří například při výběrových řízeních. Důležitým podnětem pro vyhlášení závěrečných výzev v našem programu, byla také změna kurzu Eur vůči České koruně v rámci intervence ČNB. Dnešní Výbor RR se usnesl na zvýšení kurzu pro přepočet alokace z 27 Kč/EUR na 27,50 Kč/EUR. Nový přepočet přinese další prostředky, které, jak se Výbor usnesl, by mohly v nejbližší době vyústit například v ještě další výzvu na místní komunikace.

Na dnešním zasedání byla Úřadem Regionální rady předložena informace o bilanci volných prostředků v jednotlivých oblastech podpory, díky čemuž došlo k zpřesnění skutečných výdajů. U veškerých projektů, kde byla podepsána smlouva s negarantovanou dotací a kde žadatelé netrpělivě čekali, zda se uvolní další prostředky, je budou moci čerpat.

 

Dalším bodem jednání bylo vyhodnocení výzvy č. 99 v oblasti cestovního ruchu, kde reagovalo celkem 5 žadatelů, z nichž uspěl pouze jediný. Ředitel Václav Chytil upřesňuje: "Pouze projekt s názvem Stezka Liechtensteinů byl doporučen k financování. Žadatelem je obce Radim a dotace je plánována až do výše 7,8 mil. Kč".

 

ilustrační foto: Středočeský kraj spravuje své komunikace, silnice a mosty také pomocí prostředků z ROP SČ.Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nabídka nepotřebného majetku říjen 2021    
Zápis ze 4. jednání VRR SČ dne 05.10.2021    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png