logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 23.01.2022 12:53:37  hodin


Právě jste na:  Domů > Tiskové prohlášení - reakce k článku týdeníku Respekt

Tiskové prohlášení - reakce k článku týdeníku Respekt

1.červen 2012

V reakci na článek redaktora Ondřeje Kundry „Buštěhradský poklad“, uveřejněný v týdeníku Respekt dne 28. května 2012, se Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy (dále jen ÚRR) velmi důrazně ohrazuje proti skandálnímu způsobu, jakým je v článku prezentován Regionální Operační program Střední Čechy (dále jen ROP SČ)a pracovníci ÚRR, kteří s žadatelem - Středočeským krajem řádně a plně v souladu se svým pracovním zařazením komunikovali v souvislosti s přípravou žádosti o dotaci na rekonstrukci zámku Buštěhrad.


Tímto zároveň uvádíme na pravou míru následující skutečnosti:


Existence projektového záměru ve stadiu přípravy žádosti o dotaci „Rekonstrukce zámku Buštěhrad“ v zásobníku projektů Středočeského kraje byla ÚRR známa zhruba od poloviny loňského roku. V průběhu října-listopadu téhož roku byly v rámci přípravy žádosti zahájeny obvyklé předběžné konzultace o formálních náležitostech podrobného položkového rozpočtu, který je povinnou přílohou takové žádosti. K těmto jednáním byl žadatelem předložen elektronický rozpočet znějící na stejnou částku zhruba 214 mil Kč, která byla následně (březen-duben 2012) uvedena i v řádně registrované žádosti. ÚRR nikdy nedisponoval žádnými podklady znějícími na odlišnou finanční částku. Předmětem předběžných konzultací přitom nikdy není vlastní ocenění jednotlivých položek a už vůbec ne celkové náklady projektu, ale výhradně způsob jejich prezentace tak, aby bylo později v rámci vlastního hodnocení možno objektivně hodnotit, zda se jedná o v místě a čase obvyklé ceny, tedy to co se označuje jako hodnocení hospodárnosti projektu. V té souvislosti stojí za zdůraznění, že ÚRR ROP SČ je jediný mezi ROPy, který disponuje vlastními rozpočtovými speciality, a takovéto hodnocení standardně provádí u všech předložených žádostí o dotaci.


Výstupem z této obvyklé předběžné kontroly (na které se za úřad opravdu podíleli v článku jmenovaní pracovníci) byla obecně formulovaná doporučení na formální úpravu položkového rozpočtu tak, aby tento bylo možné podrobit hodnocení hospodárnosti po následné řádné registraci žádosti.


Obecně výhradně slovně formulovaná doporučení na úpravu byly žadateli předány v tištěné podobě, žádné elektronické medium s jinými požadavky nebylo žadateli nikdy předáno ani mu nebylo zasláno.

Výše uvedené skutečnosti byly po předchozím telefonickém rozhovoru formulovány do písemného stanoviska ÚRR a včas předány p. redaktorovi Kundrovi, v jeho článku však s výjimkou jedné věty uvedené ve sporném kontextu nejsou zohledněny.


V souvislosti s řadou jednoznačně lživých nařčení uvedených ve výše citovaném článku zvažuje ÚRR možnost podání žaloby na týdeník Respekt a jmenovitě na výše uvedeného redaktora.

Soubory ke stažení:TZ 1.6.2012 Reakce k článku týdeníku Respekt    


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 12    
Rozpočtové opatření č. 11    
Rozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png