logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 23.01.2022 12:31:55  hodin


Právě jste na:  Domů > Ve skanzenu v Přerově nad Labem začala výstavba nových objektů

Ve skanzenu v Přerově nad Labem začala výstavba nových objektů

9.duben 2015

Pět nových objektů lidové architektury přibude ještě letos v areálu Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem. Předání staveniště a slavnostní zahájení projektu s názvem „Rozšíření areálu Polabského národopisného muzea Přerov nad Labem“ se uskutečnilo ve středu 8. dubna 2015.


„Dvě z pěti nových budov budou do přerovského skanzenu přestěhovány. Půjde o památkově chráněnou chalupu  z Oskořínka a roubenou stodolu ze Sovenic. Přibudou rovněž tři kopie typických polabských lidových staveb, které již v originále zanikly - pilířová stodola, kaplička z přerovské návsi či funkční kovárna. Naplánována je i výstavba drobných staveb, které by měly doplnit celkový ráz. Jedná se o kůlny, chlívky, včelín, sušárnu ovoce či hnojiště,“ vysvětlil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

 

Návštěvníkům bude k dispozici také nový informační panel s mapou areálu skanzenu s audio průvodcem v jazykových mutacích. Součástí bude i aplikace pro chytré mobilní telefony. Muzeum rovněž zavede i nový vstupenkový systém. 

 

Realizace projektu by měla stát přibližně deset milionů korun. Z toho 85 procent by měl činit příspěvek z Regionálního operačního programu Střední Čechy, zbytek zaplatí Středočeský kraj. Stavební práce by měly být ukončeny do 30. září 2015. Zakázku na výstavbu získala ve výběrovém řízení firma Michal Svoboda, Poděbrady.

 

„Rádi bychom od Českého rozhlasu zakoupili i zámek v Přerově nad Labem, který přímo navazuje na polabské národopisné muzeum. Pokud by se nám podařilo tento objekt získat, mohli bychom v budoucnu vytvořit ucelenou expozici, která bude srovnávat, jak v minulosti žili naši předci na zámku a v podzámčí. Tím by se mimořádně zvýšila atraktivita památkového areálu v Přerově, což by bezpochyby vedlo ke zvýšení návštěvnosti,“ doplnil středočeský hejtman Miloš Petera.


TZ a foto: Středočeský kraj (zkráceno redakcí)
 Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 12    
Rozpočtové opatření č. 11    
Rozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png