logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 27.11.2021 12:36:23  hodin


Právě jste na:  Domů > Virtuální Kelt jako překvapení pro návštěvníky

Virtuální Kelt jako překvapení pro návštěvníky

29.září 2015

Tisková zpráva Dolních Břežan o mimořádně zajímavém realizovaném projektu v rámci cestovního ruchu.
Čtěte zde:Praha-západ. V sobotu 26. září proběhlo slavnostní otevření Regionálního informačního centra Keltského oppida Závist v Dolních Břežanech. Hlavním tématem slavnostního odpoledne se stala virtuální archeologie, kterou zde formou zajímavých workshopů představili sami archeologové.

 

Regionální informační centrum, které zahájilo svůj provoz na začátku září, sází na netradiční pojetí muzejní expozice, staví více na vizuálních vjemech a přitom si plně uchovává svou prvotní osvětovou a vzdělávací funkci.  Vzhledem k tomu, že Břežany jsou moderní obcí, která s oblibou využívá moderní trendy, byl program slavnostního odpoledne věnován virtuální archeologii, novému a velmi atraktivnímu směru poznávání minulosti. Návštěvníci akce měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si práci s 3D skenery. K vidění byly také 3D tisky replik nálezů ze Závisti, které v rámci své prezentace připravila firma ELVIRA. Archeologové pro tuto příležitost připravili 3D vizualizace hrobových nálezů a třešničkou na dortu byl virtuální Kelt, který se doslova procházel mezi návštěvníky.

 

„Cesta k realizaci tohoto projektu nebyla snadná. Nejdříve bylo nutné provést kompletní rekonstrukci budovy infocentra, která byla v naprosto dezolátním stavu. Ve spolupráci s Ústavem archeologické památkové péče středních Čech a Archeologickým ústavem AV ČR se nám následně podařilo připravit nevšední expozici. Na expozici infocentra navazuje venkovní naučná stezka, kterou plánujeme rozšířit o virtuální prohlídky dávných staveb“ říká Věslav Michalik, starosta obce Dolní Břežany.


Více o muzejní expozici

Muzejní expozice seznamuje návštěvníky s místní mimořádně bohatou historií od pravěku až po dnešek. Expozice je dále tvořena čtyřmi výstavními sloupy, které představují pilíře lidských činností, které v různých formách přetrvávají dodnes. Tyto sloupy reprezentují zemědělství, jako určující faktor lidské kultury, lov a činnosti spojené s lesem, rybolov a včelařství. Nechybí však ani tradiční vitríny, ve kterých jsou k vidění například repliky nálezů ze Závisti a také řada originálních nálezů, které byly objeveny při stavbě laserových center.


CAVE

Ústředním bodem expozice je zcela unikátní ZÁVIST CAVE. Jedná se o audiovizuální jeskyni, ve které probíhá 3D projekce. Prostřednictvím animovaného filmu, který trvá cca 10 minut, se návštěvníci přenesou do historie a při virtuální procházce po keltském hradišti a jeho okolí se seznámí se životem našich předků.Obecní úřad Dolní Břežany

ODDĚLENÍ KOMUNIKACE, KULTURY A VOLNÉHO ČASU

5. května 78, 252 41 Dolní Břežany
Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nabídka nepotřebného majetku říjen 2021    
Zápis ze 4. jednání VRR SČ dne 05.10.2021    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png