logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 27.11.2021 13:51:35  hodin


Právě jste na:  Domů > Návštěva ministryně Karly Šlechtové ve Středočeském kraji

Návštěva ministryně Karly Šlechtové ve Středočeském kraji

31.červenec 2015

V rámci své včerejší cesty do Mladé Boleslavi, Nymburka a Poděbrad, navštívila paní ministryně mimo jiné také projekty Regionálního operačního programu Střední Čechy. Celodenní program byl zahájen na Krajském úřadě tiskovou konferencí a řadou setkání.Hejtman Miloš Petera s ministryní Karlou Šlechtovou na tiskové konferenci 30.7.2015.

Hejtman Petera představil v Mladé Boleslavi projekt ROPu - výstavba nového pavilonu C.5  Klaudiánovy nemocnice, kde se staví stacionář onkologie, pracoviště hemodialýzy a odd. nukleární medicíny. Dotace z ROPu je plánována do výše cca 38,8 mil. Kč. Prohlídky se účastnili také radní Karel Horčička a Jiřina Fialová. Ředitel nemocnice Luděk Kramář přítomným potvrdil své úsilí o dodržení termínu dokončení a snahu o vyloučení víceprací. Paní ministryně byla seznámena i s tím co zdravotnictví "pálí", např. nedostatek zdravotních sester a ředitel jí stručně seznámil se systémem financování nemocnice. Při rozhovoru s novináři řekla, že ráda přijede i na otevření nové budovy, pokud jí čas bude přát.
V pozadí nový pavilon ve výstavbě. Ministryně se věnuje rozhovoru s novináři po právě uskutečněné prohlídce jednoho z nových odd.nemocnice. (vlevo: ředitelka odboru Komunikace MMR Veronika Vároši)

Dalším projektem, který je financován z ROPu až do výše 25 mil.Kč a byl právě dokončen, je projekt Středočeského kraje - II/331 Nymburk - Drahelice, most ev.č.331-013. Tady se stříhala páska za účasti odboru dopravy a dodavatele stavebních prací.


uprostřed: ředitel ROP SČ Václav Chytil, který doprovázel ministryni v rámci aktuálně představovaných úspěšných projektů

Před slavnostním přestřižením pásky hejtman Miloš Petera řekl, že tento úsek Nymburk - Drahelice
je velmi frekventovaný a projekt mu pomůže. Je to krajská silnice, spojuje Lysou a Milovice a dále pak dálnici. Kraj by potřeboval více takových projektů, přestože se letos investovalo 200 mil.Kč jen do mostů.


Karla Šlechtová se opět věnovala novinářům a jejich otázkám.

Další cesta vedla přes Milovice, kde následovalo krátké zastavení u ohrady stáda divokých koní.

Stádo koní bylo na fotografii příliš malé, schované ve vysoké trávě, ale bylo zajímavé je i z dáli pozorovat a udělat si představu, jaké podmínky jim k životu vyhovují. (zleva: tisková mluvčí Středočeského kraje Nicole Mertinová, ředitel ROP Václav Chytil a náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová)

Po zastavení v přírodě u divokých koní následoval dojezd do Poděbrad a náhled na stavbu významného přemostění železnice, která je realizována pomocí dotace z ROPu ve výši cca 100 mil.Kč.


Poděbrady přivítaly "srdcem", které ve formě antistresového "míčku" věnoval ministryni a hejtmanovi starosta města Ladislav Langr. Uvítáni byli i náměstci ministryně, kteří jí na cestě doprovázeli - Jan Blecha a Klára Dostálová.

Vlevo: senátorka Emilie Třísková a starosta Poděbrad Ladislav Langr.

V Poděbradech, které mají na svém kontě úspěšných 15 projektů z ROPu, se stříhala páska na jednom z těchto, posledních realizovaných, rekonstrukce ulice Za Nádražím, kde se počítá s dotací až do výše cca 17 mil.Kč. Tam se mohla návštěva setkat i s místostarostou Ivanem Uhlířem a zástupcem dodavatele M - Silnice a.s.
Ministryně Šlechtová vyjádřila potěšení, že je na této akci a oceňuje, že tento projekt bude užitečný a sloužit místním občanům.


Stříhání pásky Za Nádražím - zleva: pan Novák - zástupce firmy M-Silnice a.s.; starosta města Ladislav Langer; hejtman SK Miloš Petera; ministryně MMR Karla Šlechtová; senátorka Emilie Třísková; ředitel ROP SČ Václav Chytil; místostarosta Poděbrad Ivan Uhlíř.

Zastupitelé Poděbrad dále hostili delegaci u zámku při slavnostním přípitku v rámci 110.výročí objevení Poděbradky. Městské kulturní centrum Poděbrady uspořádalo koncert skupiny Bratří Ebenů s hojnou účastí publika.
Karla Šlechtová, po boku s náměstkyní Klárou Dostálovou a starostou Poděbrad Langrem, odpočívá v klidné chvíli před koncertem.

Den byl nabitý událostmi, z kterých jsem vybrala jen některé. Významnou lokalitou při této cestě byl například Domov pro seniory u Anežky v Luštěnicích, kde se ministryně věnovala seniorům při vřelém setkání, při chvíli pro písničku a prohlídce prostor Domova.
 
Jak paní ministryně zdůraznila, chystá se věnovat svůj čas dalším cestám po celé republice k poznávání úspěchů, investic i k řešení toho co krajům chybí a s čím se potýkají.

Foto a text: Klára Fronková, odd.publicity

Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nabídka nepotřebného majetku říjen 2021    
Zápis ze 4. jednání VRR SČ dne 05.10.2021    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png