logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 23.01.2022 13:04:09  hodin


Právě jste na:  Domů > Špičková fakulta na Kladně

Špičková fakulta na Kladně

8.duben 2015

Revitalizace kasáren na Kladně dopadla velmi úspěšně - završením projektu, kterým se nevyužité prostory proměnily ve vzdělávací centrum FBMI ČVUT v Praze.

Dnešní den se sešel náměstek primátora Kladna Přemysl Mužík s děkanem Jozefem Rosinou, aby přivítali ředitele ROP SČ Václava Chytila, Dana Jiránka a další významné hosty a ty, kdo se na projektu spolupodíleli. Před budovou vlála ve větru bílá páska, která po přestřižení symbolicky otevřela novou budovu.

Z ROPu Střední Čechy byly hrazeny převážně bourací a stavební práce. Dotace cca 57 mil.Kč tak svým dílem významně přispěje k dalšímu rozvoji fakulty, která si budovu na dalších 5 let pronajala od příjemce dotace - města Kladna. Děkan Rosina řekl: „Mým cílem je, aby na fakultě do té doby studovalo 3000 studentů.“


V současné době se ještě doplňuje budova nábytkem v hodnotě 4 mil.Kč, který chybí k plné funkčnosti prostor.


Co najdeme v současné době v nové budově ČVUT? V plném proudu již probíhá výuka asi 800 studentů. Najdeme tam 20 učeben a 20 kabinetů. Katedra zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva má k dispozici pomůcky k výuce téměř „na živo“ – například se chystá pro budoucí záchranáře sanitka, která se bude hýbat na plošině a simulovat pohyby při jízdě v terénu.


Jak to vypadá s atraktivním oborem nanonechnologií? Vše se připravuje a mělo by to být špičkové pracoviště pro výuku v tomto perspektivním oboru. Studium by mělo být pětileté.


Fakulta má za sebou řadu objevů a patentů. Ve staré budově na Kladně, které se říká Kokos, vybudovali superčistý prostor pro další vývoj technologií. Umí vyrobit obvazový materiál, který je vylepšený vitamíny apod., dýchá a přesto nepouští infekci dovnitř – což pro pacienty s popáleninami je fantastické zlepšení.


Fakulta se dnes všem přítomným jevila jako obdivuhodná, vysoce perspektivní, aktivní, produktivní, dynamická. Zaslouží si veškerou podporu, protože výzkum a vývoj brání všeobecnému ustrnutí, stárnutí a degradaci na širokém poli napříč společností.


Dnes se veřejnosti ukázala výuka fyzioterapeutů, optiky a optometrie, anatomie, záchranářů atd. Optika bude mít v Kokosu učňovské středisko, která má nabízet za výhodné ceny práci pro klienty na špičkových přístrojích. Bude to další benefit této fakulty.

O praxi fyzioterapeutů/ek, byla dnes na otevření vedená diskuse. Velmi zajímavá se jevila možnost masírovat a napravovat kladenské hokejisty. Studenti v tomto oboru projdou mnoha stovkami hodin praxe, než se plně vyškolí. Studenti z těchto oborů nemají problém s uplatněním. Je o ně velký zájem.Text a foto Klára Fronková

Zleva stříhá: děkan Jozef Rosina, ředitel ROP SČ Václav Chytil, náměstek primátora Přemysl Mužík


Fakulta ČVUT našla své místo v místech bývalého brownfieldu - dříve zanedbaného objektu kasáren.


Posluchárna, velká aula je vybavena vysunovacími stolky.Učebna pro studium fyzioterapie.


Budoucí záchnáři při praktickém nácviku.Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 12    
Rozpočtové opatření č. 11    
Rozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png