logo.png
Your flash movie will be placed here.
transparent.gif
Vyhledávání
Rozšířené vyhledávání


transparent.gif
Dnes je: 23.01.2022 14:18:38  hodin


Právě jste na:  Domů > Ekologická forma dopravy – nákup autobusů s pohonem CNG 2014

Ekologická forma dopravy – nákup autobusů s pohonem CNG 2014

7.květen 2015

Tisková zpráva k ukončení projektu:Projekt „Ekologická forma dopravy – nákup autobusů s pohonem CNG 2014“ předložila společnost ČSAD MHD Kladno a.s. k výzvě č. 87 vyhlášené Regionální radou regionu soudržnosti Střední Čechy pro oblast podpory „Udržitelné formy veřejné dopravy – autobusy na ekologický pohon“.

Celkové plánované náklady projektu jsou 30 262,1 tis. Kč včetně DPH, z toho podíl finančních prostředků z Evropského fondu regionálního rozvoje činí 10 004 tis. Kč.

Předmětem projektu je nákup 5 autobusů na ekologický pohon stlačeným zemním plynem (CNG), v bezbariérovém provedení, které nahradí autobusy na pohon dieslový, kterým končí provozní životnost. Ve výběrovém řízení byla vyhodnocena jako nejvýhodnější nabídka dodavatele TEZAS servis a.s. s nabídkou autobusů značky IVECO Urbanway CNG.

Autobusy IVECO Urbanway v atraktivním designu jsou první z nové řady autobusů italské značky vyráběné ve výrobním závodě ve Vysokém Mýtě. Jedná se o dvoudvéřová vozidla v délce 12m určená pro hromadnou přepravu osob v příměstské dopravě. Dopravce ČSAD MHD Kladno a.s. pořídil vozidla na alternativní pohon CNG s motorem Cursor 8, který splňuje nejpřísnější emisní limity stanovené normou EURO 6. Jedná se o první autobusy v tomto provedení uvedené do provozu v ČR.

Urbanway představuje nový styl interieru s atraktivním designem. Přepracován je prostor pro cestující i řidiče s cílem splnit standart komfortu a ergonometrie podle požadavku EBSF (European Bus Systém of the Future). Druhé dveře jsou proti minulým typům posunuty více dozadu, vznikl tak větší prostor pro cestující v přední části. Autobusy přepraví 82 cestujících, z toho 41 sedících, jsou plně bezbariérové, u druhých dveří je mechanická výklopná nástupní plošina. Tím dojde ke zvýšení komfortu cestování např. u osob se sníženou schopností pohybu a orientace, seniorů nebo rodičů s kočárky. Součástí informačního systému jsou venkovní a vnitřní světelná tabla, hlásiče zastávek a sestava pro akustické hlášení umožňující orientaci nevidomých.

Autobusy jsou šetrné k životnímu prostředí, protože využití k pohonu alternativního ekologického paliva – CNG, zajistí snížení vypouštění škodlivých látek a tím bude minimalizován negativní dopad provozu na životní prostředí. Nově pořízené autobusy budou na základě smlouvy o závazku veřejné služby uzavřené se Středočeským krajem zajišťovat dopravní obslužnost Středočeského kraje, zejména na linkách v okresech Kladno a Praha západ a umožní vyřadit z provozu staré autobusy na naftový pohon.

Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno a.s. nákupem těchto pěti autobusů naplňuje záměr obměny starých autobusů na dieslový pohon novými autobusy s alternativním pohonem na CNG s výrazně menší emisní zátěží pro ovzduší v obsluhovaném regionu. Z celkového počtu 170 autobusů bude po započítání nově dodaných již 35 na pohon CNG, tj. již přes jednu pětinu.

Nové autobusy budou po ukončení zkušebního provozu slavnostně představeny dne 3. června 2015 ve 14,00 hodin v sídle společnosti.


Ludomír Landa

ČSAD MHD Kladno a.s.
 
Soubory ke stažení:


transparent.gif
Přihlášení pro reg. uživatele
Anketa


Nové dokumentyRozpočtové opatření č. 12    
Rozpočtové opatření č. 11    
Rozpočtové opatření č. 10    
Schválený rozpočet 2021    
Rozpočtové opatření č. 9    
Nejstahovanější dokumenty(soubor není k dispozici)    
LIST OF BENEFICIARIES as of 30 April 2016 / Seznam příjemců ke 30.4. 2016    
Finanční a socioekonomické hodnocení projektů    
Pokyny pro žadatele a příjemce pro výzvu č. 91    
Orientační cenové ukazatele 2009 podle RTS a URS    

eu.jpg
fondy.jpg

transparent.gif
transparent.gif
© 2008 Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy Mapa stránek RSS Tisknout stránku Doporučit stránku
„Provoz těchto webových stránek je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014-2020“Design by: Astro Capital, s.r.o. Powered by logo_php.png